Dzisiaj: Poniedziałek 19 marca 2018

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO i stało się impulsem dla promocji poezji poprzez organizowanie różnych wydarzeń artystycznych.
Sandra Skupińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wygrała łódzki półfinał IV ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.
Karolina Mirż, uczennica ZSPiPOW nr 3 zakwalifikowała się do Finału Centralnego XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
„Mali świadkowie historii” to tytuł wystawy, którą od niedzieli (11.03) można oglądać w salach piotrkowskiego Muzeum. Wystawa prezentuje eksponaty rzadko lub nigdy dotychczas nie pokazywane szerszej publiczności.
XLIX Dni Muzyki Kameralnej oficjalnie zainaugurowane. Na początek w sali koncertowej piotrkowskiego Muzeum wystąpił zespół „Kapela Polonica”.
Piotr Stobiecki, uczeń klasy maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikował się do finału II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”.
W piątek (9.03) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 odbył się III Konkurs Mechaniczny, którego celem było rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy technicznej, rozwijanie zainteresowań mechaniką oraz stworzenie możliwości współzawodnictwa.
09-03-2018

Dzień Kobiet w OEA

O kobietach, dla kobiet i z kobietami w roli głównej - tak było podczas wczorajszego (8.03) spotkania, które odbyło się w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury z okazji Święta Kobiet.
Dzieła Józefa Jakubczaka oraz jego uczniów będzie można oglądać na najnowszej wystawie, która prezentowana będzie w Galerii „U Panien”. Na prezentacje zobaczyć będzie można tkaninę artystyczną oraz prace malarskie.
Piotrkowskie Muzeum zaprasza do spędzenia niedzielnego popołudnia w murach Zamku Królewskiego. Już 11 marca zaplanowano tutaj wernisaż nowej wystawy oraz wyjątkowy koncert.