Troje piotrkowskich kombatantów, żołnierzy Armii Krajowej zostało dziś (16.10) awansowanych na stopień kapitana.
Kabarety Moralnego Niepokoju i Młodych Panów, Hanna Banaszak, Krzysztof Jaślar, Piotr Bałtroczyk to gwiazdy tegorocznych – już piętnastych - Trybunałów Uśmiechu.
W piątkowy wieczór (13.10) w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego rozbrzmiała muzyka klasyczna w wydaniu organowym. Za nami już drugi koncert z cyklu Piotrkowskiej Jesieni Organowej.
W niedzielę (15.10) w Barkowicach – Mokrych na Zalewie Sulejowskim w jesiennej scenerii rozegrały się Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego.
Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na jednej z najruchliwszych arterii w mieście to zadanie kolejnej inwestycji na trasie W-Z. Pojawi się tu nowa sygnalizacja świetlna.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk” zaprasza na XVII Trybunalskie Forum Trzeźwościowe. Prelekcje odbędą się w MOK oraz w siedzibie Stowarzyszenia  (al. 3 Maja 31)
 
"Piotrków Trybunalski - centrum myśli i działań niepodległościowych w czasie I wojny światowej" to tytuł akcji organizowanej z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, która odbędzie się w poniedziałek, 16 października.
Kamienica i oficyna powstające przy ul. Garncarskiej 6/8 nabierają coraz wyraźniejszego kształtu. Ściany fundamentowe obu budynków są już praktycznie gotowe.
Ogłoszono drugi przetarg na przebudowę wjazdu z ulicy Łódzkiej na osiedle Łódzka-Sadowa. Poprzednie postępowanie unieważniono.
 
Od 12 października trwa dodatkowy nabór wniosków do „Programu ograniczania niskiej emisji”. Czeka nawet 40 proc. dofinansowania na modernizację przydomowych kotłowni.